Aktywny wypoczynek

Sopocki Hipodrom

Wycieczka z hotelu Zhong Hua samochodem do najsłynniejszego toru wyścigów konnych to zaledwie 10 minut. Sopocki Hipodrom to jeden z najnowocześniejszych ośrodków jeździeckich w Polsce.

Działa tu 6 szkółek jazdy konnej, organizowane są zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody, ujeżdżenie, WKKW oraz wyścigi konne. Znajdziecie tu Państwo świetne zaplecze z salą konferencyjną, cateringową. Odbywają się tutaj imprezy masowe, koncerty, wystawy czy pokazy. Ciekawostką jest, że trybuny są tak ulokowane, że jest to jedyny hippiczny obiekt na świecie z widokiem na morze. Warto pamiętać o tym miejscu!

Aquapark

Mamy propozycję również dla najmłodszych naszych gości i ich rodziców. Zjeżdżalnia, jacuzzi, restauracje, strefa relaksu – sauny i spa i wiele wiele innych atrakcji. Aquapark w Sopocie, to pierwszy tego typu obiekt w Trójmieście. Ciekawostka jest, że w podziemiach aquaparku znajduje sie klub bowlingowy z sześcioma profesjonalnymi torami. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie!

Ergo Arena

Pół godziny spacerem, tyle dzieli nas od widowiskowo-sportowej hali, która znajduje się na granicy Gdańska i Sopotu. Wyjątkowa hala pomieści, aż 15 tys. widzów, a swoje otwarcie miała w 2010 roku!

Odbywają się tutaj najważniejsze rozgrywki w siatkówkę, piłkę ręczną, koszykówkę, są także zawody lekkoatletyczne, zawody jeździectwa i wiele wiele innych. Organizatorzy z chęcią wybierają to miejsce, by zorganizować koncerty, spektakle teatralne, wystawy czy konferencje. Z pewnością polecamy być na bieżąco z kalendarzem Ergo Areny.

Trasy Rowerowe i Spacerowe

Wymarzone tereny dla miłośników tras rowerowych i spacerowych, aż 60% powierzchni miasta stanowią tereny zielone. Co ciekawe, powstały również specjalne szlaki dla turystów by mogli wykorzystać swój wolny czas. Wyróżniamy szlak niebieski – to trasa Parku Północnego, szlak czerwony – to trasa przez centrum, szlak pomarańczowy to trasa sportowa i szlak zielony to trasa górska. Czas pokonania każdej trasy to około dwóch godzin.

Żeglarstwo i windsurfing

Nie wyobrażamy sobie, żeby zabrakło tutaj sportów wodnych! Sopot, idealne miejsce by nauczyć się żeglować, zrobić kurs żeglarski czy też zrozumieć zasady windsurfingu.

Ciekawostką jest, iż w Sopocie istnieje klub olimpijczyków, medalistów mistrzostw Europy i świata. To tutaj trenują nasi przyszli medaliści. Na wyciągnięcie ręki w Sopocie mamy dostępne szkoły, półkolonie i kluby. Zachęcamy do korzystania!

Tenis

Dzieli Nas zaledwie 20 minut spacerem od słynnego ‘’Sopot Tenis Klub’’, który jest wyposażony w korty odkryte oraz pod dachem hal sportowych. Miejsce jest wyjątkowe, jedyne takie w Polsce, bo położone dosłownie nad brzegiem morza. ‘’Sopot Tenis Klub’’ to idealne miejsce dla najmłodszych jak i dorosłych zawodników.

Warto śledzić kalendarz Klubu, bo coraz częściej odbywają się tutaj Mecze Pucharu Davisa, Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Weteranów i Challenger. Dzięki temu możemy spotkać zawodników wysoko punktowanych w rankingach.

Gokarty

KartCenter w Sopocie, to wyjątkowe miejsce dla fanów jazdy szybkiej. To tutaj mieści się jeden z najnowocześniejszych torów gokartowych w Polsce. Od tego miejsca dzieli Nas niecałe 30 minut pieszo, a więc to idealny pomysł na spędzenie wolnej soboty z całą rodziną. Długość toru to 500 metrów, a jego szerokość sięga do 7 metrów, dzięki temu jednocześnie może jeździć 10 gokartów.

KartCenter nie zapomnieli o tym co najważniejsze, czyli bezpieczeństwo. Nowoczesne bandy, urządzenia do pomiaru czasu oraz sygnalizacja świetlna sprawiają, że kierowca jest bezpieczny.